Meie Küla Eitede mesi

Elurõõmsat külaelu väärtustava sõnumiga mesi, mis sobib Eesti loodusest hoolivale tarbijale. Meie küla eitede pildisarja looja Avega seovad meie mesilat ammused sõbrasuhted, koos on tehtud kaks raamatut: “Meie küla eided peavad pidu” ja “Meie küla eided La Gomeral”. Mesila sünnis on üldse palju naispauerit: perenaine sai oma esimese praktika mesinik Anni juures, Ave joonistas eidepildid ja fotograaf Piret tegi muinasjutulised fotod. Tegusate eitede koostegemised loovad kena sümboli naiste ühtehoidmise jõust ja külaelu kestmisest, punktina i-l on ju ka töömesilased naissoost – kas pole rohkem kui üks põhjus, miks meesarjal on selline nimi!

Meie mesi on korjatud Põhja-Pärnumaa niitudelt, metsast ja taluõuest. Meil ei ole siin ümber rendipõlde, ainult meie endi keerispea põld, mõned rukkililled sees. Siin on palju vanu pärnapuid ja pajusid ja vahtraid, me laseme kasvada võilillel ja ristikul ning kasvatame juurde moldaavia tondipead ja iisopit ja monardat.

Ürdiaia mesi

Meie mesilas leiab ka muid maitseid. Neid sünnib siis, kui mesilased lähevad “komandeeringusse” – ehk viiakse suveks rentniku juurde korjele. Sel suvel on meie mesilased tolmeldanud lavendlivälju – aitäh sulle, Eveli! – ja Tamme aiandustalu ürdiaia õisi – aitäh sulle, Heli!

Igal aastal on meie mesi pisut erineva maitsega, olenevalt sellest, mis õied parajasti õitsevad ja milliseid neist mesilased külastanud on. Aga alati leidub selles mees magusat ja mõrkjat, unistusi ja mälestusi, naeru ja nuttu, armastuse ja töö maitseid. Maaelu maitseid.