Eestis uuenduslik, kuid mujal maailmas üsna levinud teenus, mis on suunatud rohelise mõtteviisiga aiaomanikest meesõpradele nii maal kui linnas. Sobib ka keskkonnast hoolivatele ja innovaatilisi ideid armastavatele ettevõtetele.

Teenuse ostja saab rendiperioodiks enda soovitud ja mesilastele sobivasse kohta kaks (või rohkem) taru. Rendiperiood kestab maksimaalselt maist augustini, kuid iga soovijaga lepitakse kokku konkreetsel juhul sobiv  personaalne rendiperiood. Mesilased tolmeldavad rentniku aia taimi, tänu millele saab saak suurem, ja koguvad nektarit. Sügisel saab rentija endale oma aia mee, soovi korral spetsiaalselt kujundatud sildiga purkides.

Rendiperioodi jooksul käime perede arengut kontrollimas, laiendame pesaruumi ja peame hoolt mesilaste heaolu eest.

Teenuse baashind on 200 eurot (kahe taru eest) ja selle eest kuulub rentijale 20 kg oma aia mett. Hinnale lisandub kütusekulu, mille suurus oleneb rendikoha kaugusest mesilast. 2019. aastal on rendimesilasi võimalik tellida vaid Pärnumaale. Võimalikud ka muud kokkulepped – arutame koos!

2019. aasta suveks on meie mesilased oma võõrustajad juba leidnud – tüdrukud on abis Tamme talu ürdiaias ja Jaanihanso siidrimaja õunapuuaias. Võtame vastu tellimusi suveks 2020. 

 

SOOVID SUVEKS MESILASI?

Kirjelda oma varasemaid kokkupuuteid mesilastega. Millised järgnevast vastavad sinu motiividele: on sul soov mesilasi pidama hakata ja tahad renditaru kõrval neid tundma õppida? Soovid tolmeldajaid? Tahad nautida oma aia mett?